Ezen az ábrán az aktuális vezérelt fogyasztást, vagy közismertebb nevén az „éjszakai áramkör”-re kötött villamos fogyasztók által generált terhelést láthatjuk.
Ilyen fogyasztók lehetnek például egy bojler vagy egy hőtárolóskályha. A rendszer eredeti célja, hogy az éjszakai és korai hajnali órákban lévő terhelési völgyidőszakra lehessen csoportosítani ezeknek a fogyasztóknak a terhelését. Az energia tárolós fogyasztók biztonságosan üzemeltethetőek szakaszosan, így a vezérlés nem okoz se anyagi se komfortérzet sérülést, de kedvezményes tarifával üzemeltethetőek.
Projektben több fogyasztót bevontunk és újra ütemeztük az ő működésüket a hálózati viszonyok és a megújuló energiát felhasznosító erőművek termelésének figyelembevételével.
Az energiatároló tárolja vagy visszatáplálja az energiát a fogyasztáshoz, és a termelési igényekhez igazodva. Az elosztók elsődleges célja a fogyasztók megfelelő minőségű villamosenergia-ellátása, ezért olyan energiatárolókat építettünk, melyek javítják a hálózati feszültségeket és elősegítik további napelemes erőművek integrációját a térségben.
50 kVA teljesítményt el nem éri erőműveket nevezzük háztartási méretű kiserőműveknek. Többnyire a napelemes háztartási méretű kiserőművek terjedtek el és számuk növekszik folyamatosan.
Zánkai vonalon kb. 1108 kW beépített teljesítmény van, ami kb. 191 db HMKE-t jelent.
A háztartási méretű kiserőművek hasznosak mert,
Arra figyelnünk kell, hogy egy időben ne legyen nagyobb a helyi szintű termelés, mint a fogyasztás.
Kiserőműveknek nevezzük azokat a berendezéseket, melyek teljesítménye meghaladja az 50 kW-ot és nem lépi át az 50 MW-ot. Zánkai térségben egy nagy napelempark található 499 kW beépített teljesítménnyel. Zöld energiát termelnek, ezáltal nem terhelik károsanyag kibocsátással a környezetet, hasznos élettartamuk 25 évre tehető. Egyszeri beruházási költsége van, utána minimális az üzemeltetési költsége, ezért olcsón állít elő villamos energiát.